בואו נפסיק רק לצעוק את החלומות ונתחיל להגשים אותם

בשנים האחרונות תרבות האינסטנט עושה רושם שהשתלטה על חיי רובינו . אנחנו רוצים הכל ומהר. להיות מפורסמים, עשירים, מצליחים, רזים ויפים, ואם אפשר אתמול עוד יותר טוב . על רקע התרבות הזו, תרבות של אשליות, הולכים וצומחים להם כל מיני גורו למיניהם בכל אחד מהתחומים שהוזכרו . לרוב מדובר באנשים שהצליחו בעצמם: להרזות, להתעשר, להצליח. הם אגב, עשו זאת לרוב עם לא מעט עבודה, מאמץ, השקעה, סבלנות וזמן. יחד עם זאת, בצורה כלשהי , הם גורמים לנו להאמין שאם נקשיב להם, נעריץ אותם, נעשה אחת על אחת בדיוק מה שהם אומרים ועושים, נצליח בדיוק כמוהם, ואפילו מהר יותר, עם פחות השקעה וביותר קלות . הם גורמים לנו לצור לעצמינו בלון של אשליות, שלא פעם בסופו של דבר מתפוצץ בפנים. בכתבה שלהלן החלטתי לפוצץ את בלוני האשליות הללו בעצמי לפני שהם יתפוצצו לנו בפרצוף.
184h-copy

בשנים האחרונות תרבות האינסטנט עושה רושם שהשתלטה על חיי רובינו . אנחנו רוצים הכל ומהר. להיות מפורסמים, עשירים, מצליחים, רזים ויפים, ואם אפשר אתמול עוד יותר טוב .
על רקע התרבות הזו, תרבות של אשליות, הולכים וצומחים להם כל מיני גורו למיניהם בכל אחד מהתחומים שהוזכרו .
לרוב מדובר באנשים שהצליחו בעצמם: להרזות, להתעשר, להצליח. הם אגב, עשו זאת לרוב עם לא מעט עבודה, מאמץ, השקעה, סבלנות וזמן. יחד עם זאת, בצורה כלשהי , הם גורמים לנו להאמין שאם נקשיב להם, נעריץ אותם, נעשה אחת על אחת בדיוק מה שהם אומרים ועושים, נצליח בדיוק כמוהם, ואפילו מהר יותר, עם פחות השקעה וביותר קלות .

הם גורמים לנו לצור לעצמינו בלון של אשליות, שלא פעם בסופו של דבר מתפוצץ בפנים.

בכתבה שלהלן החלטתי לפוצץ את בלוני האשליות הללו בעצמי לפני שהם יתפוצצו לנו בפרצוף.

אשלית הרזון – בעולם שבו רזון הפך לשם מגביל להצלחה , כולם רוצים ובעיקר רוצות להיות רזות, וכמה שיותר מהר יותר טוב .
על רקע שעורי ההשמנה ההולכים וגדלים מצד אחד, וכשלון השיטות המסורתיות להרזיה מצד שני , הולכת וצומחת לה תעשיית הניתוחים הבריאטרים, או בשם הפופלארי קיצורי הקיבה שהפכו ללהיט החם בשוק הפתרונות להשמנה.
כדיאטנית שמלווה אנשים לפני ואחרי ניתוח קיצור קיבה, אני פוגשת אותם לפני הניתוח, כשהם רוצים ולחוצים לעשות אותו לרוב כמה שיותר מהר מתוך תחושה או אשליה שהוא המציל הבטוח שלהם מסאגת ההשמנה והדיאטות הנכשלות , ושאחרי הניתוח יוכלו להיות רזים מבלי להתעסק יותר במה אוכלים . לחלקם יש אפילו אשליה שהשינוי יקרה ממש מיד אחרי הניתוח בבת אחת . הרבה מהם מגיעים לניתוח ללא מספק מידע והכנה, כשרוב מה ששמעו על הניתוח מפי מנתחים, רופאים ומנותחים זה את ההצלחות והיתרונות, ויש להם תמונה ורודה לחלוטין לגבי הניתוח , אולי אפילו ורודה מידי.

לאחר הניתוח ככל שעובר הזמן , הורוד נהיה פחות ורוד ואז נחשפים גם לקשיים, לבעיות , לתופעות הלוואי . בעיקר נחשפים לעובדה שהניתוח הוא אולי קרש קפיצה או מדרגה לזינוק טוב יותר אבל ממש לא קסם ושגם אחרי הנתוח כדי לשמר את הירידה צריך להשקיע, צריך לשנות חשיבה והתנהלות וצריך להתעסק והרבה באיך מתנהלים ומה ובעיקר למה אוכלים.
החלום שאפשר להיות רזים מבלי להתעסק באוכל ובאכילה נגוז .

גם גורו ההרזיה למינהם , כאלה שרזו עם או בלי ניתוח והפכו למודל לחיקוי עיוור למרות שאינם אנשי מקצוע , וכל השיטות להרזיה מהירה, הינם סוג של אשליה . המחשבה שאם נרוץ בדיוק כמוהם,נאכל בדיוק כמוהם ונתנהג בדיוק כמוהם, נרזה בדיוק כמוהם היא מוטעית מראש . לכל אחד יש את הרקע הגנטי והרפואי שלו, את סגנון החיים והאכילה שלו, את היסטוריית הדיאטות וההשמנה שלו ואת המטבוליזים שלו ולכן מה שנכון לאחד לא ממש בטוח נכון לאחר.
בהחלט נכון ואפשר לשאוף תקווה מאנשים אלה , להקשיב להם ולקחת מהם את מה שנכון לנו, אבל יש להיזהר מללכת אחריהם הליכה עיוורת .

אשליית הראליטי – מבין כל אוסף תכניות הראליטי שמציפים אותנו בשנים האחרונות ,אני בוחרת להתמקד דווקא בתכניות האוכל.
התכניות הללו אוספות אליהם כל מיני אנשים עם סיפורים מוזרים בעברם , כמה שיותר מוזרים ומורידי דמעות יותר טוב , שהאוכל בדרך כלשהי השתלב בחייהם. חלקם נפלו כבר באודישנים , חלקם עברו את האודישנים אך יפלו בשלבים הבאים וגם אלה שיעלו גבוה יותר יעשו זאת כנראה בזכות יכולות אחרות שלהם לאו דווקא יכולות בישול . מעטים מהם יעסקו אחר כך בבישול כפרנסה ועוד פחות מהם יהיו ממש שפים אמיתיים.

בואו נודה על האמת , הרי כדי להיות שף באמת ( שזה אגב תואר כמו תואר אקדמאי , שצריך להשיג בלימודים) לא מספיק לאהוב לבשל לאישה או לחברים, לא מספיק להיות בשלן טוב , צריך תעוזה, יצירתיות וכשרון , צריך גם לימודים והכשרה , ויעזרו גם מרפקים טובים . צריך לעבור דרך .

עובדה חשובה נוספת שכדאי להפנים, בחיי היומיום, רובינו לא נבשל ולא נאכל את המנות הללו שזוכות לתשבחות מהשפים. ביום יום, לא כולנו נשתמש בחומרים הטבעיים גם אם מאד רצינו כי חלקם פחות זמינים או יותר יקרים. ביום יום, חלקינו נעשה קיצורי דרך ונשתמש בשמורים או בירקות קפואים. ביום יום , חלקינו הגדול מכין אוכל למספר ימים ולא טרי כל יום ובכמות גדולה , ורובינו לא ממש מצלחתים את הארוחות שלנו. ועדין יהיה זה אוכל שילדינו הרעבים יאכלו בשמחה.

אשליית העושר – חוץ מלהיות רזים, כולנו או לפחות רובינו גם חולמים להיות עשירים, או לפחות מבוססים היטב, וזה אגב לגיטימי לגמרי . מה שפחות לגיטימי, זו האשליה שהתפתחה לה לאחרונה, ויש מי שדואג להפיץ אותה בקרבינו, להיות עשירים מהר מבלי לעבוד קשה ובלי להשקיע .

כבעלת עסק עצמאי, אני מקבלת למיל שלי מידי יום עשרות סרטונים ומודעות מאנשי ונשות עסקים שמבטיחים לי את הדרך להכפיל ואולי להשליש את הכנסתי מהקליניקה , למלא את הקליניקה במטופלים בין רגע ובעיקר להרוויח את המיליונים ללא השקעה וללא בזבוז זמן . כל זה מובטח, אם רק אירשם לקורס האינטרנטי שלהם או לתכנית שפתחו במיוחד עבורי (ועולה איך לא הרבה כסף, אופס הנה כבר נגוזה התקווה למיליונים).

אני פוגשת גם לא מעט קולגות ונשים עצמאיות שנופלות שבי אחר ההבטחות הללו, שקונות בצמא כל מידע כזה, ומשקיעות את מיטב כספם באותם תכניות שמבטיחות לנו את המפתח להיות עשירות בן רגע . לגלות לכם משהו ? רובן לא ממש נהיות מלייונריות ואפילו לא מגדילות את הכנסתן. מי שכן מתעשר דווקא, הם אותם “גורו עסקיים” למיניהם, שמוכרים לנו את ההבטחות הללו שאנו מתפתים לקנות.

בואו אגלה לכם את התובנות שרכשתי לאורך השנים והניסיון . אין דבר כזה שעסק יצליח בלי עבודה , גם אם יש לך מוצרים אינטרנטיים, מה שקוראים היום הכנסה נייחת. כי בשביל לייצר אותם צריך להשקיע הרבה , כסף וזמן. כל אותם סרטוני פרסום עבור ההשקות , כל הוויבנרים , ההקלטות , הצילומים , כתיבת ובניית המוצר , השיווק וההפצה שלו , הטלפונים והמיילים למתעניינים , כל זה דורש זמן ף עבודה וכסף. גם אם שוכרים אנשים שיעשו לנו, הרי שזה דורש כסף שבשבילו מן הסתם צריך לעבוד אלה אם נולדנו עם כפית זהב בפה.

כמו בנושאי התזונה והמשקל , גם בנושא הקדום העסקי, לכל אחד יש את הדרך שלו להצליח ואין נוסחה שמתאימה לכולם. יש אנשים כמוני לדוגמה, שבשבילם הטיפול הפרטני , המפגשים פנים מול פנים עם המטופל בקליניקה או בסקייפ , העבודה הטיפולית גרידא היא זו שמביאה להם את הסיפוק, ההנאה וגם את הרצון להמשיך לעבוד ,והיא זו שעובדת עבורם הכי נכון ולכן גם תהיה עבורם הרבה יותר רווחית מלמכור הרצאות מוקלטות .

הגשמת חלומות – הטרנד האחרון בשוק הוא אותם אנשים שמעבירים הרצאות המונים ומלמדים אותנו שאם נצרח את החלומות שלנו הם יקרו
אני לא מתנגדת לגמרי למשפט הזה , אין ספק שבשביל שחלום יתגשם ויתממש צריך להעז להעלות אותו על דל שפתינו . יחד עם זאת אני יכולה לספר לכם שהאנשים הללו שמתעשרים ממיטב כספיכם, שאתם משלמים עבור הרצאה של שעתיים לשמוע כל מילה שיוצאת מהפה שלהם, האנשים הללו עשו הרבה יותר מאשר לצעוק את החלום שלהם כדי להצליח. האנשים הללו עובדים קשה מאד. הם מכתתים רגליהם מהרצאה להרצאה מעיר לעיר כדי לשאת את דבריהם בפניכם . וגם מאיתנו תידרש עבודה והשקעה מעבר ל לצעוק את החלומות כדי שהם אכן יתגשמו.

אנשים יקרים, אם רק נכתוב על הפיד שלנו את החלומות, זה מקסימום יעצבן כמה אנשים לקרוא את זה , אבל כדי שזה יתגשם באמת צריך לעבוד עבור זה . צריך לתכנן לחשוב להחליט לבצע וגם למעוד ולקום מהמעידות.

כל מה שאני מציעה זה: בואו נפסיק לקנות את האשליות שמוכרים לנו , בואו נתחיל להפנים שאינסטנט יש רק בחומרי אפיה. נבין שכדי להצליח בירידה במשקל, בעסקים , בפרנסה ובכלל, כדי להגיע אל האושר והעושר הנכספים, צריך לעבור דרך של עשייה דרך שכוללת גם מכשולים ומעידות וקטעים פחות סקסיים ויפים כפי שמבטיחים לנו , דרך יותר מפותלת ואיטית דרך שיש בה גם מחירים. בואו נפסיק רק לצעוק את החלומות שלנו אלה פשוט נתחיל לעשות בשביל להגשים אותם .

מה דעתכם ??

ענבר ויטנברג דיאטנית קלינית בריאטרית MSC
מלווה ומעצימה לשינוי בכלים אימוניים ובגישת NLP אנשים לפני ואחרי ניתוחי קיצור קיבה ,
בעלת קליניקה פרטית, מטפלת בסקייפ ומעבירה סדנאות למנותחים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s