הבבושקה הפנימית שלנו

אתמול , בפתיחת שעור ניה ב סטודיו תמרה רחובות – מחול, תנועה ויוגה הקריאה לנו המורה Tal Even-Chen שיר קסום של Yael Calo Mor הנקרא בבושקה ומצורף כאן בתמונות , זה גם היה המיקוד לשעור , ( בכל שעור ניר של מקוד שהוא ההשראה וסביבו מתקיים השעור ).

במהלך השיעור היינו כולנו בבושקות , נפתחנו והסרנו נעלינו שכבות מרובות וגם נסגרנו שוב ושוב אל תוך הבבושקה הפנימית שלנו .

מבחינה אישית , הרגשתי איך אני מתכנסת ונפתחת ומסירה מעלי שכבות הגנה שנוצרו במהלך השנים ונכנסת ומתחברת אל עצמי .

השיעור הזה נגע בי אישית מאד , והתחבר להליך רגשי/ נפשי / שיקומי , שאני עוברת ב 4 שנים האחרונות עם עצמי, אחרי משבר נפשי לא פשוט שעברתי. בתהליך הזה , למדתי לא לפחד מלהיות עם הבבושקה הפנימית שלי , לא לפחד מלהיות אני עצמי, למדתי לגעת בשכבות הכי הכי פנימיות ומוגנות , ל חשוף אותן, ולגעת בכאב עצמו מבלי לחשוש.

למדתי להיות עם החרדות שלי , ורק ככה הצלחתי גם לטפל בהן .

בתהליך הזה , הצלחתי לחזור ולנגוע בענבר הילדה הקטנה , שנפגעה במשך כל כך הרבה שנים שהנפש שלה נפגעה ונרמסה ולא קבלה טיפול ולכן כוסתה בהרה בבושקות חיצוניות שלא רק שהסתירו אותה אלה לא באמת הגנו עליה ולמעשה החמירו את מצבה .

השיר שהקריאה אתמול טל מורתי האהובה בשנה וחצי האחרונות והשיעור עצמו היו רק חותמת לתהליך המאתגר והמוצלח שעברתי בשנים הללו . בשיעור גיליתי שהבבושקה הפנימית שלי קרובה אלי יותר מתמיד ושקל לי להיות ולחשוף אותה , ושאני כבר לא מפחדת מזה .

ופתאום הבנתי, כמה זה מתחבר לי גם לעיסוק שלי ולמה שאני עושה ב15 שנים האחרונות כדיאטנית מטפלת בהשמנה .

אנשים עם השמנה קיצונית ,שמגיעים אלי לתהליך ירידה במשקל עם ניתוח בריאטרי , תרופות או כל תהליך אחר , מגיעים כשהם עטופים בהמון המון שכבות של "הגנה" והסתרה .

האכילה והאוכל עבור רובם, הוא הרבה יותר מרק טעים ומשביע , אלה מהווה חלק משכבות ההגנה הללו , שנוצרו במשך שנים רבות, כדי כביכול לפתור בעיות אישיות של עצמם , אך למעשה הן לא פתרו אותם אלה רק הסתירו אותן.

בתהליך הירידה במשקל , השכבות הללו הולכות ומתקלפות ונחשפות אחת אחת , והחשיפה הזו אינה פשוטה , כי במהלכה מתגלה האני הפנימי עם כל הצרכים, הבעיות והדרישות הנפשיות, שעד עתה מולאו על ידי האוכל , ועכשיו יש לספק אותם בדרכים אחרות , כדי לשמור לא רק על בריאות פיזית אלה נפשית , וזה בהחלט מהווה חלק מהטיפול שלי .

רק מי שמצליח לעשות תהליך של שינוי לא רק תזונתי אלה רגשי ומחשבתי , ולהבין שהאוכל, האכילה וההשמנה , לא היו אלה שכבות "הגנה " מלאכותיות, לא אמיתיות , בדמות המון בבושקות חיצוניות שלא רק שכיסו והסתירו ,אלה גם לא באמת הגנו וטיפלו בבושקה הפנימית , באני האמיתי שלו , להסיר אותן מחייו, ולטפל בדרך הנכונה בבושקה הפנימית שלו , כלומר בעצמו , יוכל להיפרד מ "שכבות ההגנה הללו " ו לא רק לרדת במשקל אלה גם לשמור עליו לאורך זמן , מבלי לפגוע בנפש שלו ,כי הוא כבר לא יזדקק להם יותר .

במהלך שנות עבודתי כדיאטנית ומטפלת בהשמנה קיצונית, רכשתי לא מעט כליים טיפולים שמסייעים לי לסייע לכם לעשות את התהליך הזה . אל הכלים הללו, הצטרף ג הנסיון והתהליך האישית שחויתי אני ( אצלי אגב שכבות ההגנה היו לא בהכרח האוכל וההשמנה אלה בצורות אחרות שלא אכנס אליהן כרגע) .

מזמינה את מי שרוצה לעשות זאת איתי יחד .

צרו קשר , נקבע גישה ונתחיל לגלות את הבבושקות של חייכם

ותודה לכם סטודיו תמרה רחובות – מחול, תנועה ויוגה ו Tal Even-Chen על השעורים הללו שהכנסתם לחיי שהם הרבה יותר מרק שעורי רקוד אלה שעורי נפש לחיים .